Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0

Β΄ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (1η αγων.):ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3-1

Βήμα πρόκρισης για τις κορασίδες του Αρχελάου...

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 3-0
Τα σετ: 25-11, 25-21, 25-23

Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015

Ματς - κλειδί οι κορασίδες, στη Λάρισα για το Κύπελλο Ελλάδος οι γυναίκες, με ΓΑΣ Μελίκης οι παγκορασίδες...

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α'  όμιλος): ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ
(ΣΑΒΒΑΤΟ, 5/12/15, ώρα 14.00, στο Β' ΔΑΚ)

Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015

Συνέχεια στα φιλικά για τους Άνδρες του Αρχέλαου.

Πιερικός - Αρχέλαος 2-2 σετ
(25-21, 23-25, 25-21, 10-15)

Συνεχίζει τα φιλικά παιχνίδια η ανδρική ομάδα μας, αυτή τη φορά με τον συμπολίτη.
Ισόπαλο κατέληξε το παιχνίδι 2-2 σετ μιας και ο χρόνος ήταν περιορισμένος.

Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στο Κιλκίς οι κορασίδες, πρεμιέρα οι παγκορασίδες...

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ
(ΣΑΒΒΑΤΟ, 28/11/15, ώρα 14.00)

Γιορτή για τις νεάνιδες...

ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
(ΚΥΡΙΑΚΗ, 29/11/15, ώρα 16.00, στο Β' ΔΑΚ)

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

Πρωταθλήτριες και τυπικά οι νεάνιδες του Αρχελάου...

ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ 0-3
Τα σετ: 10-25, 14-25, 27-29

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Πολύ καλή εμφάνιση και νέα νίκη για τις κορασίδες του Αρχελάου...

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 3-0
 Τα σετ: 25-12, 25-15, 25-15

Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

Στην Κοζάνη οι νεάνιδες, ξεκίνημα  2ου γύρου οι κορασίδες...

Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

"Κλειδώνουν" την πρόκριση στο Πανελλήνιο οι νεάνιδες του Αρχελάου...

Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Προβάδισμα για 4άδα οι κορασίδες του Αρχελάου...

ΕΣΠΕΜ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (α' όμιλος): ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 3-0
Τα σετ: 25-15, 28-26, 25-12

Σπουδαία νίκη επί της πολύ καλής ομάδας της Αλεξάνδρειας και καθαρό προβάδισμα πρόκρισης για τον Αρχέλαο, που ολοκλήρωσε την τριάδα των ντέρμπι με

Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2015

3ο σερί ντέρμπι οι κορασίδες

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος, 5η αγωνιστική):

ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (ΣΑ, 31/10/15, 14.00 στο Β' ΔΑΚ)

Με στόχο τη 5η σερί νίκη υποδέχεται ο Αρχέλαος το ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, στο 3ο κατά σειρά ντέρμπι του ομίλου και με την ελπίδα να έχει

Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Αγ. Αθανάσιος - ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1-3 (21-25, 20-25, 28-26, 18-25)

Τη νίκη με 3-1 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα μας στο πρώτο φιλικό που έδωσε στα πλαίσια της προετοιμασίας για το πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας Πετοσφαίρισης της Ε.Σ.ΠΕ.Μ στον Αγ. Αθανάσιο Θεσσαλονίκης.
Η ομάδα μας παρουσιάστηκε με απουσίες στο πρώτο της φιλικό, λόγω υποχρεώσεων οικογενειακών και επαγγελματικών κάποιων αθλητών.
Η σύνθεση της ομάδας μας.

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ: (Στούπας Π): Καραγιάννης, Γιάγκου, Τασχουνίδης, Τσίρκος, Παπαδημητρίου, Μπαρές, Μπλατσιώτης, Ντάλας, Γαλάνης, Βέριγκα.

Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2015

Ξεκινά η προετοιμασία των Ανδρών

Την τρίτη 22/9/15 και ώρα 21:00 ξεκινά η προετοιμασία των ανδρών για το τμήμα της Πετοσφαίρισης (Volleyball) στο κλειστό ΔΑΚ Κατερίνης.

Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου 2015

Καλή μαθητική και αθλητική χρονιά

Η νέα χρονιά ξεκινάει σε λίγες μέρες και οι μαθητές /τριες  ετοιμάζονται να ξεκινήσουν το σχολείο, παράλληλα όμως πρέπει και χρειάζονται να ασκούν το σώμα και το πνεύμα τους. Είδη αθλητές και αθλήτριες της ομάδας μας έχουν βελτιώσει παράλληλα με τις πνευματικές και τις σωματικές τους ικανότητες και στο άθλημα της Πετοσφαίρισης (volleyball)  αυτό είναι εγγυημένο.
Γι αυτό σας προσκαλούμε να δώσετε στα παιδιά σας την ευκαιρία να δοκιμάσουν το άθλημα της Πετοσφαίρισης στο σύλλογο μας.

Τα τμήματα υποδομών πραγματοποιούν προπονήσεις στο Σχολικό συγκρότημα 1ου & 2ου Γυμνασίου - Λυκείου κάθε Δευτέρα 16:15 - 17:30, τετάρτη 16:15 - 17:30 και Σάββατο 10:00 - 11:30 με προπονητή τον κύριο Παναγιώτη Στούπα ( Πτυχιούχο προπονητή Α κατηγορίας Πετοσφαίρισης)

και στο 6ο Δημοτικό σχολείο κάθε Δευτέρα 16:15 - 17:30, τετάρτη 16:15 - 17:30 και πέμπτη 16:15 - 17:30 με προπονήτρια τη Γυμνάστρια Νίνα Κανουνά ( Γυμνάστρια με ειδικότητα πετοσφαίρισης ΤΕΦΑΑ)

Σας περιμένουμε

Οι προπονητές

Παναγιώτης Στούπας (6937428110)
Στέριος Τσιουπλής (6979169007)
Νίνα Καουνά (6981389590)

Παρασκευή 7 Αυγούστου 2015

ΠΑΟΚ, Εύοσμο, Βότση Μεταγραφές για γυναίκες και άντρες που επιστρέφουν.

Σήμερα είναι η τελευταία ημέρα των μεταγραφών και έχουμε επιστροφές και αποχωρήσεις για την ομάδα μας.
Για την περίοδο 2015 - 2016 στη γυναικεία ομάδα δεν έχουμε αθλήτριες που έρχονται άλλα μόνο που φεύγουν.

Πέμπτη 21 Μαΐου 2015

Σε περιμένουμε για προπόνηση !!!

Αυτή είναι η υπέροχη ομάδα των Παμπαίδων του Αρχέλαου Κατερίνης με προπονητή τον Παναγιώτη Στούπα για την αγωνιστική περίοδο 2014 - 2015.
Όλοι οι αθλητές αγωνίστηκαν στο Πρωτάθλημα της Κεντρικής Μακεδονίας και ταξίδεψαν στις όμορφες πόλεις της περιφέρειας μας.
Οι νεαροί αθλητές συνεχίζουν τις προπονήσεις για όλο το καλοκαίρι με εκμάθηση των δεξιοτήτων του αθλήματος της Πετοσφαίρισης (Volleyball).
Αν κι εσύ θέλεις να μπεις στην όμορφη οικογένεια μας , να μάθεις, να διασκεδάσεις, να ταξιδέψεις, να γνωρίσεις και να αγαπήσεις το μοναδικό άθλημα μας , σε περιμένουμε για προπόνηση!!

Τηλ. Γραφείου :   2351028611
Τηλ. Προπονητή: 6937428110 ( Παναγιώτης Στούπας).

Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΕΣΠΕΜ - τελική φάση, θέσεις 1-4):

ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 3-2

Τα σετ: 22-25, 25-13, 21-25, 25-19, 15-9

Με νίκη, σ' ένα μέτριο προς κακό παιχνίδι, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Αρχέλαος, λαμβάνοντας τη 2η θέση και τυπικά, πίσω από τον αντίπαλό του.

Τρίτη 7 Απριλίου 2015

Όταν έχουν κέφια οι πιτσιρικάδες.......

Πρωτάθλημα Παμπαίδων 2014 – 2015

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

3-1

Τα σετ: (25-18, 25-22, 17-25, 27-25)

Ένα παιχνίδι που διαφημίζει το Κατερινιώτικο βόλει παρουσίασαν οι δύο ομάδες της πόλης μας την Κυριακή 5/4/15 στο ΔΑΚ Κατερίνη με νίκη του Αρχέλαου 3-1 σετ.

ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ 0-3
Τα σετ: 19-25, 19-25, 12-25

Ο τραυματισμός της Ειρήνης Σαββίδου της Ακαδημίας Πετοσφαίρισης επισκίασε τη νίκη του Αρχελάου στο "Δημήτρης Διαμαντίδης". Η νεαρή παίκτρια της Καστοριάς, με πολλές συμπάθειες στον Αρχέλαο (κι όχι μόνο) από τους αγώνες BEACH VOLLEY, αποχώρησε στο 17-19του 1ου σετ. Οι ευχές όλων είναι για ταχεία ανάρρωση και να δούμε την Ειρήνη γρήγορα στα γήπεδα...

Πέμπτη 2 Απριλίου 2015

Το ντέρμπι της πόλης

Την Κυριακή 5/4/15 στο Δ,Α,Κ, Κατερίνης στις 16:00 η ομάδα μας θα αντιμετώπισή τον συμπολίτη στο πρωτάθλημα Παμπαίδων στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής.

Κακό αποτέλεσμα...

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΕΣΠΕΜ, τελική φάση, θέσεις 1-4): ΜΕΓΑΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3-2

Τα σετ: 26-24, 17-25, 25-13, 13-25, 15-6

Η νευρική εμφάνιση έφερε την οδυνηρή ήττα στα Γιαννιτσά, σ' ένα περίεργο ματς, όπου,

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

Χαμένη ευκαιρία στο Γυναικών για πρωτιά... Πρωταθλήτριες οι Κορασίδες...

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΕΣΠΕΜ – τελική φάση, θέσεις 1-4): ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3-2

Τα σετ: 28-26, 23-25, 20-25, 25-22, 15-9

Μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν προβάδισμα στη βαθμολογία, έχασαν τα κορίτσια του Αρχελάου στη Βέροια, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.