Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ήττα για τους άνδρες...
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 0-3
Τα σετ: 18-25, 22-25, 23-25

Ήττα για την ανδρική ομάδα του Αρχελάου στο ΔΑΚ Αιγινίου. Ο Αρχέλαος ήταν μέσα στο ματς στο περισσότερο διάστημα, αλλά ο Ίκαρος είχε τελικά περισσότερες λύσεις.
     Στο 1ο σετ, ο Αρχέλαος μετά το 16-16 δεν κατάφερε να κρατήσει την επαφή στο σκορ. Στο 2ο, προηγήθηκε 14-7, αλλά τελικά το σετ γύρισε. Στο 3ο, το 3-14 υπέρ του Ικάρου, έγινε 18-19, δίχως, όμως,  να υπάρξει συνέχεια.
      ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Στούπας): Παπαδημητρίου, Τζέβος, Τασχουνίδης, Σούλκο, Γιάγκου, Τσίρκος, Τσιώλης, Μπαρές, Γαλάνης, Μπλατσιώτης.
          ΙΚΑΡΟΣ ΕΔ. (Ρέντζιος Ν.): Ιωάννου, Παπαδόπουλος, Ζαχαριάδης, Γάτσης, Φ. Ρέντζιος, Πριβαρτιτσιάνης, Τσαούσκας, Χρυσοχοΐδης, Πόπτσης.

ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):
     Τα φαβορί επικράτησαν σχετικά εύκολα, στην πρώτη αγωνιστική του β' γύρου κι η προσοχή στρέφεται στο εξ αναβολής ντέρμπι, μεταξύ Πήγασου Κοζάνης και Πιερικού, την Τρίτη.
       Αναλυτικά:
Πήγασος Κοζάνης - Αριστοτέλης Σκύδρας           3-0.
ΓΣ Γρεβενών - Ζαφειράκης Νάουσας                    1-3.
Φίλιππος Βέροιας - Πιερικός                                  0-3.
Αρχέλαος - Ίκαρος Έδεσσας                                  0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8 ΑΓΩΝΕΣ, βαθμοί, σε παρένθεση οι αγώνες κάθε ομάδας, νίκες - ήττες, σετ υπέρ - σετ κατά)
1. Ίκαρος Έδ.                       20(8)     7-1     23-9
2. Πήγασος Κοζ.                  19(7)     6-1     20-5
3. Ζαφειράκης Ν.                 18(8)     6-2     20-10
4. Πιερικός                           17(7)     6-1     19-6
5. Αριστοτέλης Σκ.                7(7)     2-5       9-16
6. ΓΣ Γρεβενών                     5(7)     2-5       8-17
7. Αρχέλαος                           4(8)     1-7       7-22
8. Φίλιππος Βέρ.                    0(8)     0-8       2-24

Την Τρίτη 16/2/2016, ώρα 20.30: Πήγασος Κοζάνης - Πιερικός (εξ αναβολής της 7ης αγωνιστικής). Η επόμενη αγωνιστική (9η, Σάββατο 20/2/2016):
15.00: Ίκαρος Έδεσσας - Ζαφειράκης Νάουσας.