Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Επιστροφή στις νίκες για παμπαίδες...
 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 3-1
Τα σετ: 15-25, 25-19, 25-18, 25-20

Ένα κλασικό παιχνίδι παμπαίδων, με ωραίες φάσεις αλλά και λαθάκια, υπερπροσπάθειες αλλά κι εύκολα "δωράκια", έληξε με νικητή τον Αρχέλαο. Τα παιδιά του Π. Στούπα ξεκίνησαν μουδιασμένα, όπως αγωνίστηκαν στην Έδεσσα. Παράλληλα, η εξαιρετική εμφάνιση των παιδιών της Σκύδρας, οδήγησε στην κατάκτηση, εκ μέρους τους, του 1ου σετ, με ιδιαίτερη ευκολία.
   Στο 2ο σετ ο Αρχέλαος πήρε το προβάδισμα στο σκορ και σταδιακά από τα μέσα του σετ πίεσε σε σερβίς κι επίθεση, εκμεταλλεύτηκε και τα λάθη των αντιπάλων κι έφτασε δίκαια στην επικράτηση.
    ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Στούπας): Χακάνι, Χρυσάφης, Τοπάλης, Δ. Αντωνιάδης, Ιωσηφίδης, Σιώκος, Ρ. Αντωνιάδης, Γιαννακίδης, Μπεϊνάς.
     ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚ. (Βασιλειάδης): Τσανακτσίδης, Γαλλιός, Βελλολάρι, Αγγελίδης, Λοϊζίδης, Πορτοκαλίδης, Κουτσίκος, Αποστόλου, Ανδρεάδης, Σεμερτζίδης.
     Στο άλλο ματς της 10ης αγωνιστικής: Νίκη Αιγινίου - Πιερικός 0-3. Ο αγώνας ΓΕ Εδεσσαϊκή - ΓΣ Γρεβενών αναβλήθηκε. Ρεπό ο Ίκαρος Έδεσσας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (10 ΑΓΩΝΕΣ, βαθμοί, σε παρένθεση οι αγώνες κάθε ομάδας, νίκες - ήττες, σετ υπέρ - σετ κατά)
1. Αρχέλαος                      17(9)     8-1     24-11
2. Ίκαρος Έδ.                    15(8)     7-1     23-4
3. Αριστοτέλης Σκ.            12(8)    3-6     13-23
4. ΓΣ Γρεβενών                 11(7)     5-2     15-8
5. Νίκη Αιγ.                       11(9)     2-7     11-23
6. ΓΕ Εδεσσαϊκή                10(8)    2-6     12-18
7. Πιερικός                           9(8)     2-6       9-20

ΓΣ Γρεβενών και Πιερικός έχουν -1 βαθμό.