Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΜΙΛΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3-2

Τα σετ: 25-21, 13-25, 18-25,25-22, 15-13

Οδυνηρή ήττα για τον Αρχέλαο στα Γιαννιτσά, αφού κατάφερε να χάσει ένα παιχνίδι που είχε πάμπολλες ευκαιρίες να το τελειώσει.
            Μ’ εξαίρεση το 1ο σετ, όπου ο «ναρκωμένος» Αρχέλαος βρέθηκε πίσω 17-9, μέχρις ότου να αντιδράσει, στα επόμενα 2 σετ επιβλήθηκε άνετα και στο 4ο έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση(12-16, 15-18). Στη συνέχεια κατέρρευσε ψυχολογικά κι έχασε το σετ.
            Στο 5ο σετ , μπήκε φουριόζος (1-8, 2-9) και μετά από μεγάλη προσπάθεια κατάφερε να χάσει τον αγώνα, καταρρέοντας εκ νέου ψυχολογικά (γιατί το σκορ έγινε… 5-9) συνεχίζοντας τα τεράστια σκαμπανεβάσματα απόδοσης μέσα στον αγώνα, αλλά κι από αγώνα σε αγώνα…
            ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιουπλής): Φραγκουλίδου, Μ. Μπατάλα, Κιριμκίρογλου, Συβρίδου, Πεπόνη, Θ. Μπατάλα, Τάκου, Κυπαρίσση, Γεωργαντά.
            Στ’ άλλα ματς: Ποσειδών Βέροιας – Μέγας Αλέξανδρος 3-0, ΓΑΣ Αλεξάνδρειας – Ζαφειράκης Νάουσας 3-2, ΓΣ Κοζάνης – Πήγασος Κοζάνης 3-0.