Τρίτη 2 Δεκεμβρίου 2014

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ 0-3

Τα σετ: 18-25, 23-25, 17-25

Αν και δυσκολεύτηκε κάπως (κυρίως στο 2ο σετ), η "πειραματική" σύνθεση του Αρχελάου επικράτησε δίκαια της μαχητικής ομάδας της Αλεξάνδρειας, σ' ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

Στο 1ο σετ, ο Αρχέλαος ήταν πίσω στο σκορ ως το 16-15, αλλά μ' ένα σερί 2-10 έφτασε στην κατάκτησή του. Στο 2ο, προηγήθηκε 12-18, αλλά όταν η σύνθεση της ομάδας έγινε πιο... ορθολογική υπήρξε χαλάρωση !!!... Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν 21-20 και 23-22, αλλά πιο ψύχραιμος ο Αρχέλαος έφτασε στο 0-2. Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας μπήκε φουριόζος στο 3ο σετ (7-2), ισοφάρισε προς στιγμήν ο Αρχέλαος (11-11) και μετά το 14-11 εις βάρος του , όπως στο 1ο σετ ανέβασε την απόδοση (14-15 και 15 - 15 η τελευταία φορά που οι γηπεδούχες είχαν επαφή στο σκορ) κι έφτασε σχετικά εύκολα στην κατάκτηση του.
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιουπλής): Συβρίδου, Μ. Μάτιου, Πεπόνη, Φ. Δερβένη, Μπατάλα, Μπατσίλα, Δ. Μάτιου, Τζιλίνη, Ρ. Κυπαρίσση,
Στ' άλλα ματς: ΓΑΣ Μελίκης - Νίκη Αιγινίου 0-3 κι αναβλήθηκε ο αγώνας Ποσειδώνα Βέροιας - Πάνθεον Λιτοχώρου (ρεπό ο Αίας Κιλκίς).