Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΕΣΠΕΜ): ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 3-1

Τα σετ: 25-14, 25-17, 14-25, 25-20
Νίκη και για τις νεάνιδες του Αρχελάου, σ’ έναν αγώνα που (παρά κάποια λαθάκια εκατέρωθεν), είχε καλό ρυθμό, τουλάχιστον στα 3 πρώτα σετ κι ορισμένες εξαιρετικές φάσεις.
Ο Αρχέλαος με αρκετά καλή εμάνιση προηγήθηκε στα 2 πρώτα σετ, αλλά μπήκε νωθρός στο 3ο , μ΄αποτέλεσμα τα κορίτσια της Αλεξάνδρειας να φτάσουν στην κατάκτησή του, μ’ επίσης καλή εμφάνιση.
Στο 4ο , ο Αρχέλαος έδειχνε να παίρνει προβάδισμα (13-7, μετά το αρχικό 6-6 με συνεχόμενα λάθη κι απ’ τις 2 πλευρές), αλλά οι φιλοξενούμενες ανέκαμψαν (13-12), προσωρινά, όμως, αφού τα λάθη τους έδωσαν το δικαίωμα στον Αρχέλαο να ξεφύγει εκ νέου και να φτάσει στη νίκη.
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιουπλής): Φραγκουλίδου, Μ. Μπατάλα, Κιριμκίρογλου, Συβρίδου, Πεπόνη, Θ. Μπατάλα, Κυπαρίσση, Γεωργαντά.
Στ’ άλλα ματς: Ποσειδών Βέροιας – Ζαφειράκης Νάουσας 3-0, Μίλων Γιαννιτσών – ΓΣ Κοζάνης 1-3 και Πήγασος Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 0-3.